Left 4 Dead 2'yu botlar olmadan tek kişi ve iki kişi oynamak


Tam klas bir atışla headshot vuracağım zombiyi gövdeden tony montana gibi tarayıp hevesimi kaçırmaları, ama etrafımı bir milyon zombi çevirip ölmek üzereyken yardım edemeyişlerinden midir nedir, survivor botlardan nefret ediyorum. Ama ne zaman iki kişi campaign bitirelim desek, diğer iki bot'u her chapter başı öldürmek zorunda kalmaktan da nefret ediyorum.

Dört yeni mutation yaptım, Live Alone Die Alone, Double Pistol ve onların Extreme, Realism versiyonları (isimler için vesc'e teşekkür ediyoruz). Bunları tek paket altında birleştirip menu'ye de ekledim.

Live Alone Die Alone: Single player mutation, takım arkadaşı bot'lar yok. Zombi sayısı normalin üzerinde olmasına karşın, haritaya dağılımları homojen. Special infected olarak boomer her elli saniyede bir spawn oluyor. Tank ve witch açık, tank'in health normal zorlukta bin civarı.

Extreme Live Alone Die Alone: Bu sefer; normalden çok ama çok daha fazla sayıda zombi, haritada gruplar halinde saklanıp gelmenizi bekliyor. Issız mekanlarda gezerken birden bire karşınızda yüz adet zombiyi bulmak farklı bir oyun deneyimi sunuyor, oyun gerilim dolu bir hâl alıyor. Eğer dikkatli ilerleyebilirseniz, yavaş ve planlı hareket ederek yanlarından kurtulmanız mümkün. Sizi farkettiklerinde ise tek yapabileceğiniz koşarak kaçmak.

Double Pistol: Left 4 Dead 2 için iki kişilik co-op campaign. Tamamen dört kişilik campaign ile aynı deneyimi sunacak şekilde, iki kişi olması dışında herhangi bir oynanış değişikliği içermiyor. Zorluğu dengelemek adına, special infected takımı da ikiye düşürüldü.

Realism Double Pistol: Ek olarak, realism özellikleri eklendi. Takım arkadaşınızı duvarların arkasından göremiyorsunuz, item'lar parlamıyor, witch tek dokunuşuyla öldürüyor, ölen kişi bölüm geçilene kadar yeniden doğmuyor vs. Buna ilaveten, zombiler artık yalnızca kafadan ölüyorlar (realism'de sadece headshot vurmanız gerekmiyordu, 0.5 katsayısıyla gövdeden de hasar açık). Yine ek olarak, special infected'ların tamamının eş zamanlı saldırıya geçmesi de açık durumda.

Her dört oyuna da menu'den erişip, local server'dan lobi kurarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Geçerli sürüm 1.3: download (steam workshop)

Kurulum için artık tek yapmanız gereken, sayfada login'ken + Subscribe butonuna tıklamak.

Kurulum için tek yapmanız gereken, indirdiğiniz vpk uzantılı dosyayı custom haritaları da koyduğunuz "addons" klasörünün içine koymak (..\Steam\steamapps\common\left 4 dead 2\left4dead2\addons). Kaldırmak için yapmanız gereken de, yine dosyayı aynı yerden silmek.


1.1 Notu: Extreme ve Realism olmak üzere iki yeni mutation eklendi.
1.2 Notu: Single player'larda tank bir önceki sürüme göre artık daha zor.
1.3 Notu: Sayfadan alıntı;

General
- Moved all mutation modes from the gamemodes.txt file to their own text file
- Removed all mutation shortcuts from the main menu, which prevents conflicts with the other mutations

Live Alone Die Alone
- Added Spitter
- Increased Tank's health
- Reduced the speed of zombies

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder